Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Dikur nuk më pranuan në shkollë”, Bebe Rexha jep mesazhin me vlerë për të gjithë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1ddf7f1593206ef0a29048d5c8f36729

Bebe Rexha është një nga këngëtaret më të dashura dhe shumë e famshme në të gjithë botën.

Ajo ka rritur majat me sukeset e saj në projektet muzikore. Mirëpo si duket për Bebe nuk ka qenë aspak e lehtë që të arrijë aty ku është.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo ka traguar se e kishte ëndër që të studionte në një  nga kolegjet më të mira të Amerikës për muzikë, por nuk u pranua kurrë.

Duke treguar këtë, këngëtarja ka dhënë një mesazh të gjithë ndjekësve, duke thënë se edhe nëse nuk pranoheni, kurrë mos hiqni dorë nga ëndrat tuaja, por luftoni për ato.

“Hey nëse po aplikoni për kolegj dhe nuk pranoheni, thjesht doja t’ju bëja të ditur. Unë vdisja që të futesha në shkollën e muzikës në Manhattan dhe Julliard. Nuk u pranova në asnjërën prej tyre dhe bëra muzikë sipas mënyrës sime. Nuk keni nevojë për një kolegj fantastik që të jeni të suksesshëm”, ka shkruar Bebe në një postim në Tëitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img