Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Dikur e kishte këshilltar, Martin Henze i kthehet kundër Bashës dhe i publikon transaksionet “kriminale” të lobimit: Je anti-amerikan!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Martin Henze, zyrtari gjerman që dikur sulmonte ashpër qeverinë e kryeministrit Edi Rama, sot është kthyer kundër kryedemokratit Lulzim Basha me një lumë akuzash.

Henze, i cili ka mbajtur për një kohë edhe postin e këshilltarit pranë Lulzim Bashës, thotë se kryetari i PD-së është anti-amerikan, anti-BE dhe anti-shqiptar.

Ai i ka publikuar edhe dokumentet e transaksioneve “kriminale” të lobimit në SHBA, duke e akuzuar për bashkëpunim me rusët dhe serbët.

“Një lider opozitar, si Basha, që kryen transaksione kriminale në SHBA, në prapaskenë Rusët, është partner, është partnet, serbët dhe rusët, që nuk zbatojnë kushtetutën, ligjet, shpif për anëtarët e opozitës, është anti-amerikan, anti-BE, anti-shqiptar”, ka shkruar Henze në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img