Hapësire reklamuese

Aktualitet

Digjet shtëpia në Pogradec, familja me 5 anëtarë mbetet në “qiell të hapur”

Shkruar nga Newsbomb
Digjet shtëpia në Pogradec, familja me 5 anëtarë mbetet

Mbrëmjen e sotme një banesë në fshatin Leshnicë në Pogradec është shkrumbuar nga flakët.

Fatmirësisht nga zjarri në banesë e familjes prej 5 anëtarëve nuk ka asnjë person të lënduar, po dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Sipas informacioneve të policisë, në vendngjarje kanë mbëritur forcat zjarrfikëse dhe policia për të bërë të mundur shuarjen e flakëve si dhe po heton shkaqet, ndërsa nesër priten edhe specialistët e emergjencave për të bërë vlerësimin e dëmeve dhe për të ndihmuar familjen në riparimin e banesës.

Brenda banesës ndodheshin 5 anëtarë të një familje të cilët kanë arritur të dalin në kohë pa pësuar lëndime trupore.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese