Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Digjet raundi i dytë për Presidentin e ri, në Kryesinë e Kuvendit nuk paraqitet asnjë kandidaturë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Afati për dorëzimin e kandidaturave për Presidentin e ri ka përfunduar, kështu që zyrtarisht është djegur edhe raundi i dytë i votimit, pasi ashtu si në raundin e parë, opozita nuk ka paraqitur ansjë emër në Kryesinë e Kuvendit.

Ditën e premte opozita vendosi që të tërhiqet ga negociatat, pasi sipas tyre mazhoranca ka prishur marrëveshjen e arritur me konsensus, ndërkohë që të njëjtin pretedim kanë edhe socialistët.

Sot nga Fieri Taulant Balla i bëri sërish thirrje opozitës që të mos e djegin raundin e dytë të votimit dhe të propozojnë emrat që dëshiurojnë, por e menjëhershme ishte përgjiogja e opozitës, që me anë të Arbi Agalliut tha se Balla u tërhoq nga marrëveshja të ciliën vetë e pranoi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img