Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Diell dhe temperatura të larta, por nuk do mungojnë as reshjet, mësoni si do jetë moti këtë javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Java do të nisë me qarkullimin e masave ajrore të qendrueshme që sjellin temperatura të vërteta vere. Karakteristike këtë javë do të jenë kalimet e vranësirave shtresore të cilat më teper prezente do të bëhen të enjten e të premten.

Dendësimi i tyre do të vijë mesditen e së premtes duke u pasuar nga reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore të vendit, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era fillimisht do të fryjë nga kuadrati i jugut por të mërkurën, do të kthejë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare në brigjet detare. Valëzimi në detë i forcës 2 deri 3 ballë. Temperaturat verore, do të zbehen ngadalë deri ditën e premte si më poshtë.

189884825 1176667969439207 8433587125766442432 n 1

Më shumë

spot_img
spot_img