Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Didi kundër Prokurorisë: Çfarë e pengon të hetojë zyrtarë të lartë?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi ka shpërthyer sot kundër Prokurorisë, duke kërkuar nga kjo e fundit të jetë më serioze në luftën kundër korrupsionit dhe roli i Policisë Gjyqësore të mos neglizhohet.

Këto deklarata, Didi i ka bërë gjatë pjesëmarrjes në tryezën konsultuese kundër korrupsionit ku merrnin pjesë ekspertë shqiptarë dhe të huaj.

“Çfarë e ka penguar Prokurorinë të hetojë gjyqtarët? Po funksionarët e lartë? Thelbi i problemit në fushën kundër korrupsionit qëndron te hetimet e paplota dhe te mungesa e eficencës së Policisë Gjyqësore”, ka thënë Didi.

Kjo tyrezë kundër korrupsionit është organizuar sot në zyrat e Bashkimit Europian në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img