Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Dialogu me Serbinë, zyrtari i lartë e BE viziton Prishtinën dhe Beogradin në fillim të marsit

spot_img

Lajme të ngjashëm

689c3a711ed248ef89f4cb11167c1c89

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë nga data 1 deri më 3 Mars.

Lajm ky i konfirmuar nga Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë përmes një deklarate për medie. Mësohet se axhenda e zyrtarit të lartë të BE-së, do të vijojë më pas, duke vizituar Serbinë dhe Malin e Zi. Miroslav Lajçak planifikon të takohet me udhëheqjen politike të tre partnerëve të Ballkanit Perëndimor, po ashtu dhe  me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në terren.

Pas zgjedhje të zhvilluara më 14 Shkurt në Kosovë, BE, ka bërë apel që qeveria e re të angazhohet në dialogun Kosovë-Serbi.

Më shumë

spot_img