Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dialogu me Serbinë dhe marrëveshja e Uashingtonit, Albin Kurti: Unë do t’i përgjigjem qytetarëve, këto çështje nuk janë prioritet i tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6713c0643ebbd5496ff5acc38ce98ed4

Kryetari i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, ka folur ditën e sotme në lidhje me dialogun me Serbinë nëse ai do të zgjidhet kryeministër.

Ai u shpreh se prioritet i tij është t’u përgjigjet shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa shtoi se dialogu me Serbinë nuk është prioritet i qytetarëve.

“Ajo që ofrojmë ne është drejtësi dhe punësim. Janë dy çështje që i ofrojmë si qeveri e re për qytetarët e Kosovës. Sipas të gjitha matjeve të opinionit dialogu me Serbinë nganjëherë janë prioriteti i gjashtë e ndonjëherë i shtati. Kurrë s’janë tri të parat. Unë duhet t’i përgjigjem qytetarëve. Nuk po them që s’do të merrem me atë por nuk është prioritet as i qytetarëve dhe ai i imi”, tha Kurti.

Pyetje: Po rreth marrëveshjes së Uashingtonit?

Kurti: Ne duhet të forcojmë shtetin. S’po them se s’do të dialogojmë me Serbinë por nuk është në prioritetet e para kjo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img