Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dialogu Kosovë – Serbi, i dërguari i BE dhe ai i SHBA “zbarkojnë” në Prishtinë, takime me Kurtin dhe Osmanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I dërguari special i BE për dialogun Miroslav Lajçak dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën. Është vetë Lajçak ai që jep lajmin për “zbarkimin” në Prishtinë javën tjetër.

Dialogu Kosovë-Serbi do të jetë fokusi kryesor i takimit mes dy zyrtarëve të lartë, njëri i BE dhe tjetri i SHBA që janë angazhuar në këtë proces.

Ata do të takojnë kryeministrin Albin Kurti si dhe presidenten Vjosa Osmani, për të diskutuar me ta detaje për rifillimin sa më herët të bisedimeve mes dy vendeve. Dy zyrtarët e lartë Lajçak dhe Palmer janë takuar këtë të mërkurë dhe në Bruksel dhe kanë bërë me dije se dialogu ka qenë prioritet i diskutimeve të tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img