Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dialogu ‘i ngecur’, Lajçak: Në Prishtinë, ramë dakord për vazhdimin e negociatave me Serbinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b8eaebf54958dd6073eb3b9e3a0a2a7

I ngarkuari i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, deklaroi sot se BE pret vazhdimin e dialogut mes dy vendeve.

Përmes një postim në ‘Twitter’, Lajçak shkruan se para largimit nga Prishtina, ai ka informuar shtetet e BE-së për vizitën e zhvilluar në Kosovë.

“Para se të largohesha nga Prishtina sot, unë informova shtetet anëtare të BE-së për vizitën time. Ne ramë dakord që dialogu është i një rëndësie të veçantë për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë dhe BE pret vazhdimin e tij”, shkruan Lajçak.

Gjatë kësaj  vizite, Miroslav Lajçak informoi fituesin e zgjedhjeve, presidentin e Vetëvendosjes Albin Kurti, mbi progresin e bërë në dialogun Prishtinë-Beograd që nga rifillimi i tij në korrik të  vitit 2020.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img