Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Dialog me një mik demokrat!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Oga, ekskluzivisht për newsbomb.al.

Dje në kafe bisedova me një mikun tim demokrat, delegat në kuvendin e rithemelimit.

–              Si kalove dje në kuvend? A u lodhe?

–              Pak po! Më tepër na lodhi ai shiu që nuk pushoi një minutë. Edhe ftohtë ishte.

–              Si do t’i vejë halli kësaj pune?

–              Vallahi nuk e di, shumë të paqartë jemi.

–              Nuk ke besim se doktori do ta çojë këtë punë deri në fund apo çfarë?

–              A do të drejtën ti? Se ne që i shkojmë e i mbushim stadiumin doktorin na dinë për budallenj! A e beson ti që unë 90% isha atje se nuk e shoh dot me sy Lul Bashën? Kur ishim në pushtet, keq mirë e çoja një rrogë mësuesi në shtëpi, po kam tetë vjetë pa punë o lum miku, çfarë duhet të bëj unë?

–              Mendon se Berisha do të gjejë punë sapo të marrë partinë?

–              Mos më bëj pyetje naive. Berisha me ne do mbarojë hallin e vet, kurse ne me Berishën do mbarojmë hallin tonë, të zhdukim Lul Bashën. Boll kohë kemi humbur me atë p…

–              Aha, domethënë ti mendon se vetëm Berisha e sjell PD në pushtet dhe atij i takon të jetë kryeministër?

–              Jo mor jo se nuk e lë kush Berishën të bëhet kryeministër. Edhe ai e di mirë këtë. Ai ka dy qëllime, do ta zbusi me Amerikën dhe do të heqi kunjën personale që ka me Lul Bashën, se e di ti atë shprehjen, me ta fut Lu… është si me…

–              E di e di… kë mendon ti që do caktojë Berisha për kryetar partie?

–              Sot për sot është e vështirë, po besoj Belindi do jetë një nga kandidatët… Oerdi, Paloka, nuk e di.

–              Ty kush të pëlqen më tepër? Apo atë që mbështet doktori atë do të votosh edhe ti?

–              Po qe si Luli, nuk ka shanse të marrë votën time!

–              Do futeni me forcë te SHQUP-i?

–              Jo vlla! Jam lodh me protesta. Pastaj nuk besoj se Berisha do ta donte këtë opsion.

–              Do votosh në referendumin e shkarkimit të Bashës të dielën?

–              Mezi po pres! Ta dish që Basha është e keqja më e madhe e PD-së, Berisha është e keqja më e vogël, po për momentin vetëm Berisha mund ta heqë Lulin!

–              A e ke problem që këtë që biseduam bashkë ta shkruaj në portal?

–              Pa emër po deshe!

–              Sigurisht! Rrofsh! Më e mira u bëftë! Për ty, për të gjithë demokratët dhe për të gjithë shqiptarët!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img