Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

“Dhuro gjak, shpëto një jetë”, Policia e Fierit dhuron gjak për fëmijët talasemikë (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Policia e Fierit i është përgjigjur kërkesës së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak në ndihmë fëmijëve talasemikë.

36 punonjës të Komisariatit të Policisë së Ndërhyrjes së Shpejtë Fier kanë dhuruar gjak, duke u solidarizuar me fëmijët të cilët vuajnë nga talasemia.

FNSH Fier inkuarjon çdo person që dhuron gjak, duke e quajtur hero, i cili shpëton jetë duke dhuruar gjak për fëmijët e sëmurë.

“Fier Dhuro gjak, shpëto jetë! FNSH Fier dhuron gjak për fëmijët talasemikë. FNSH Fier i është përgjigjur kërkesës së bërë nga Kryqi i Kuq, për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë, duke dëshmuar se Policia është dhe mbetet përherë pranë komunitetit në shërbim e ndihmë të tij. 36 punonjës të Komisariatit të Policisë së Ndërhyrjes së Shpejtë Fier kanë dhuruar gjak duke treguar solidaritet dhe ndihmë për fëmijët talasemikë. Çdo person që dhuron gjak është një hero për fëmijët talasemikë. Dhuroni jetë, duke dhuruar gjak!”, thuhet postimin e faqes së Drejtorisë Vendore të policisë Fier.


Më shumë