Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Dhuro gjak, shpëto jetë! 100 studentë dhe pedagogë të Akademisë së Policisë, ndihmë për fëmijët talasemikë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

100 studentë dhe pedagogë në Akademinë e Sigurisë në Tiranë (Shkolla e Policisë) kanë dhuruar gjak për fëmijët talasemikë. Ata i janë përgjigjur thirrjes së Kryqit të Kuq, për të dhuruar gjak; një shembull që duhet ta ndjekin të gjithë ata që kanë mundësi.

 “Dhuro gjak, shpëto jetë!”, është kjo motoja dhe thirrja për këdo që mundet, për t’iu ardhur në ndihmë fëmijëve talasemikë.

Më shumë

spot_img
spot_img