Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dhunoi gruan rome në mes të rrugës, arrestohen 17-vjeçari në Ferizaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f59df1b0fb20ba48c803d1fc4a70258

Një grua e komunitetit rom nga Kosova, ka rënë pre e dhunës në qytetin e Ferizajt pasditen e sotme.

Gruaja është dhunuar barbarisht në mes të rrugës, nga persona që e ndjekin për orë të tëra, pasi besojnë se ajo rrëmben fëmijë.

Pasi në media u publikua video e sulmit, është arrestuar një 17-vjeçar nga Ferizaj.

Lajmin e ka konfirmuar majori i Policisë Rajonale të Ferizajt, Mehmeetali Hajdini.

‘Është arrestuar 17 vjecari nga Ferizaj. Është intervistuar nga policia dhe me urdhër në prokurorit shkon në mbajtje, ka thënë Hajdini.

‘Jemi duke shikuar viktimës t’i gjejmë zgjidhje më afatgjate me qendrën sociale dhe me avokatin e Popullit. Ajo është te ne momentalisht’, ka shtuar më tej Hajdini.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img