Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dhunoi 15-vjeçarin te liqeni i Tiranës për mos mbajtjen e maskës, polici përfundon në gjykatë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

29b08432ea54d93d2ee5e9a2e56d8a21

Në maj të vitit të kaluar, një 15 vjeçar u dhunua nga efektivët e policisë në zonën e Liqenit të Tiranës.

I mituri po kalonte me biçikletë në momentin që është ndaluar nga policia dhe i kanë kërkuar llogari për mbajtjen e maskës.

Më pas ata e kanë rrëzuar përtokë 15-vjeçarin duke e goditur. Polici që goditi 15-vjeçarin ka përfunduar në gjyq me akuzën e veprimeve arbitrare gjatë kryerjes së detyrës.

Sipas informacioneve për Abcneës.al, gjyqtari i çështjes nuk ka pranuar ndërkohë kërkesën e avokatit për klasifikim të veprës si “plagosje e lehtë me dashje”.

Lajmi bëri bujë në atë kohë, por nëna e 15-vjeçarit ish-banorja e Big Brother, Zaida Çobo fillimisht reagoi ndaj policisë.

Disa ditë më vonë ajo ra dakord me Ardi Veliun dhe u punësua edhe vetë si police.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img