Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
4.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Dhunohet kryebashkiaku socialist i Selenicës, Policia: Kemi arrestuar personin që goditi Pëllumb Binajn

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pëllumb Binaj, kryebashkiaku socialist i Selenicës, është dhunuar mbrëmjen e djeshme nga një 57 vjeçar nga Vlora. Policia njofton për ngjarjen dhe arrestimin e autorit, Pellat Bonaj.

“Specialistët për Hetmin e Krimeve në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në flagrancë shtetasin P. B., 57 vjeç, banues në lagjen “Lirim”, Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet se ka goditur për shkak të detyrës shtetasin P. B., 66 vjeç, me detyrë Kryetar në Bashkinë Selenicë”, njofton Policia.

Materialet për rastin i kanë kaluar Prokurorisë së Vlorës, për veprime të mëtejshme hetimore, ndërsa 57 vjeçari i arrestuar akuzohet për veprën penale “Goditjet për shkak të detyrës”.

Deri tani nuk ka detaje të tjera në lidhje me ngjarjen, për shkakun e saj dhe gjendjen e kryebashkiakut Binaj. Nëse ky i fundit ka marrë plagë nga dhuna e ushtruar nga Pellat Bonaj, apo bëhet fjalë për një sherr banal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img