Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dhunohet komisionerja e PD në Durrës: Voto PD tani po deshe. Reagon bashkëshorti: S’e kuptoj qendrimin e policisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

444407a1f5829159d5f5250681148c76

Gruaja e kryetarit të seksionit numër 6 të Partisë Demokratike në Durrës mësohet se është dhunuar në orët e mesnatës së sotme. Kandidatja e PD për Durrësin, Grida Duma, konfirmon ngjarjen për newsbomb, ndërkohë që nuk ka asnjë reagim nga ana e maxhorancës për ngjarjen.

asd

 

Ndërkaq ka reguar edhe bashkëshorti i zonjës së dhunua, njëkohësisht kreu i seksionit numër 6 të PD i cili ka pohuar se policia ka dhënë një version aspak të saktë. “Nuk e kuptoj reagimin e policisë”, ka thënë Përparim Agalliu.

mereme1

“Merene Agalliu, Sekretare e një qendre votimi dhe bashkëshortja e kryetarit të Seksionit numër 6 të Partisë Demokratike të degës së Durrësit është dhunuar në mënyrë barbare. Persona të paidentifikuar kanë sulmuar fizikisht aktivisten e Partisë Demokratike duke i thënë: Tani voto PD-në, e më pas e kanë dhunuar rëndë fizikisht.

Aktivistja u dërgua në spital në një gjendje të rëndë. Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi e dënoi ashpër këtë ngjarje dhe i bëri thirrje kandidatit Dako të tërhiqet nga dhunimi i aktivistëve të PD-së”, thuhet në një deklaratë të PD-së.

 

LEXO EDHEGruaja që u tha se u dhunua për politikë, policia: Na ka pranuar se ka probleme me komshinjtë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img