Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Dhuna në selinë e PD, mes të arrestuarve Ylli Gosturani, vëllai i truprojës së Lulzim Bashës dhe Stresi, asnjë hetim për Sali Berishën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia pak më parë njoftoi rreth arrestimeve që janë bërë dhe të proceduarve në lidhje me protestën e zhvilluar ditën e djeshme në selinë e Partisë Demokratike.

U vu re se mes të arrestuarve është Ylli Gosturani, vëllai i truprojës së Lulzim Bashës. Ishte personi që kur protestuesit u ngjitën në katin e dytë për tu futën në seli, ai i sulmoi.

Gjithashtu në emrat e të arrestuarve është edhe Arkimend Lushaj, ose siç e njohim të gjithë reperi Stresi.

Por ajo që bie në sy është që emri i ish-kryeministrit Sali Berisha nuk është as në emrat e të proceduarve dhe as tek të arrestuarit.

Ndërkohë që vetë Berisha ishte ai që organizoi protestën për të rimarrë selinë e Partisë Demokratike.

Presonat e arrestuar e ndaluar :

Shaban Halili, Gentjan Lamnica, Agron Gjura, Xhevahir Georgiev, Alban Zaimi, Arkimed Lushaj, Hajredin Gjura, Denis Luku, Valdrin Dervishaj, Arben Dervishaj, Orges Dervishaj, Qendrim Dervishaj, Arben Dervishaj, Selman Krasniqi, Albano Sotolaj, Ber Begeja, Duleman Marku, Mirash Rrathtori, Emiliano Çekini, Gjon Pepaj, Klavdo Çekini, Armando Çardaku, Agustin Pali, Oltion Zenelaj, Albi Peti, Arian Mezini, Ardian Myrto, Ylli Gosturani, Armando Alldervishi, Vendim Demaj, Afrim Deda, Sokol Ndreu, Orian Meta dhe  Stivi Luku.

Personat e proceduar ne gjendje te lire:

Gazment Bardhi, Flamur Noka, Resul Fidani, Jurgen Rexhepi, Dritan Konda, Arif Bicprendi, Ergys Hoxha, Irel Elezi, Azem Çira, Dori Alikaj, Aleks Marku, Argjend Ferati, Ismail Ferati, Senad Gucija, Julzim Kokomani, Zyber Kokomani, Armand Lekgegaj dhe  Gjok Nikolli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img