Dhuna në kopshtin privat në Tiranë, psikologia thellon skandalin

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 05-06-2017 Dhuna në kopshtin privat në Tiranë, psikologia thellon skandalin

Pas publikimit të rastit të edukatores Denida Rexhepi në media vjen edhe reagimi i psikologes së kopshtit privat në Tiranë “4 stinët”.

Psikologia Aurora Cici është shprehur për News 24 duke deklaruar se ka 7 vite që punon në këtë kopësht dhe ky është rasti i parë i dhunës. Ajo e thellon edhe më shumë këtë skandal duke thënë se dhunë ka patur ndaj fëmijës 20 mujash, por thekson se nuk ka patur dhunë të madhe fizike.

“Kur erdhi Policia ne dorëzuam pamjet për bashkëpunim. Rasti është i vërtetë, ka ndodhur. Ka fragmente të vogla, por jo dhunë të madhe fizike”, tha Cici.

Një shprehje e tillë e thënë nga një psikologe nuk duket aspak normale në kushtet kur ata japin këshilla pa fund edhe për tonet e larta të zërit ndaj të miturve, e jo më të flitet për dhunë të "madhe apo të vogël", e cila në thelb dhunë mbetet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Romana Vlahutin nën hetim, bleu në Tiranë shtëpi me vlerë 1.6 milion euro
Ministri Demiraj urdhër punonjësve: Larg politikës edhe jashtë orarit të punës »
Article Logic
Execution time: 0.012015104293823
array(1) { ["section"]=> string(69) "dhuna-ne-kopshtin-privat-ne-tirane-psikologia-thellon-skandalin-81269" }