Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Dhoma e Avokatëve letër ministres Manastirliu: Duam dhe ne pagën e luftës (Shkresa)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1d0d9ed404833f3398f9cdc0f896941f

Dhoma e Avokatëve me kryetar Maks Haxhinë i kërkon ministres së Shëndetëisë Ogerta Manastriliu që të përfshihen dhe avokatët në pakëten e ndihmës të miratuar nga qeveria, për qytetarët dhe bizneset që përfitojnë pagën e luftës për shkak të covid-19.

Përmes një shkrese dërguar më datë 30.03.2020, Haxhia kërkon që edhe avokatët të përfitojë pagën e luftës pasi ata përfshihen në kategrinë e biznesit të vogël me të ardhura deri në 14 milionë lekë në vit.

“Në urdhrin tuaj për lejimin apo ndalimin e ushtrimit të veprimtarisë së biznesit nuk cilësohet kategoria e avokatëve. Ne mendojmë se në këtë betejë të madhe, ku ëhstë përfshirë i gjithë populli ynë, edhe avokatët janë pjesë e pasojave financiare që kanë lindur si për çdo biznes”, shkruan ndër të tjera në kërkesën e tij Maks Haxhia, kryetar i Dhomës së Avokatëve.  

Shkresa e dërguar nga Dhoma e Avokatëve për ministren Manastirliu:
WhatsApp-Image-2020-04-11-at-19.19.09.jpeg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img