Dhimitër Muslia, kandidati i Partisë së Frrokut për Bashkinë e Tiranës drejt tërheqjes

Publikuar tek: politike, më 17:19 07-06-2015 Dhimitër Muslia, kandidati i Partisë së Frrokut për Bashkinë e Tiranës drejt tërheqjes Dhimiter Muslia, kandidati i PDK se partise se Frrokut

Dhimitër Muslia, kandidati për kryetar bashkie, kryetar I Partisë Kristian Demokrate shqiptare ku aderon edhe ish deputeti I burgosur tashmë Mark Frroku, do të tërhiqet nga gara për postin e kryetarit të bashkisë së Tiranës.

Burime nga kjo parti I thanë neësbomb.al se vendimi është para disa ditësh, pas një sugjerimi të deputetit Mark Frroku I cili ndodhet në burg, I akuzuar për cështjen Doshi-Bami, si dhe për një vrasje të kryer në Bruksel në vitin 1998.

Dhimitër Muslia ka ndalur fushatën zgjedhore, e pritet që vendimin ta shpallë shumë shpejt.

Nuk dihet se cilës parti kërkon ti shërbejë deputeti Frroku me këtë tërheqje të kandidatit të partisë së tij nga gara, por  ajo që është e sigurt, është fakti se tërheqja, vjen pikërisht nga ish deputeti I burgosur. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0079081058502197
array(1) { ["section"]=> string(91) "dhimiter-muslia-kandidati-i-partise-se-frrokut-per-bashkine-e-tiranes-drejt-terheqjes-12918" }