Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Dhimbje te vendi i injektimit, në mushkëri dhe pak luhatje temperature”, mjeku shqiptar që punon në Itali tregon çfarë ndjeku kur bëri vaksinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a073b52ed0ae982cdf9350cffa780d1

Albert Troci, mjeku shqiptar që punon në Itali, ka treguar përjetimet e para dhe efektet anësore që ka pasur pasi ka bërë vaksinën antiCovid-19.

“Efektet më të zakonshme janë dhembja te vendi i injektimit, dhembje muskujsh, pak luhatje temperature apo dhembje koke. Raste fatale nga vaksina deri tani nuk ka. Unë e këshilloj me shumë forcë vaksinimin, vetëm kështu mund të dalim nga kjo situatë”, është shprehur mjeku për A2 CNN.

Më tej, Troci ka shtuar se siguria e vaksinës ëhstë shumë e lartë. Sipas tij, edhe skeptikët do të binden kur të vaksinohen të afërmit e tyre.

“Nuk jam transformuar gjatë natës. Siguria është e lartë. Edhe po të marrim një antibiotik, udhëzuesi thotë se ka disa efekte anësore. Tashmë janë vaksinuar miliona njerëz në të gjithë botën dhe skeptikët e vaksinës do të binden kur ta marrin të afërmit e tyre dhe të mos shfaqin probleme pas vaksinës”, është shprehur Albert Troci, mjeku shqiptar që punon në Itali.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img