Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Dhimbje të forta barku, presidenti dërgohet me urgjencë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, është dërguar me urgjencë në spital, ku edhe është shtruar.

Mediat e huaja raportojnë se ai është dërguar në spital me dhimbje të forta barku, dhe se ka një bllokim të zorrëe.

Bolsonaro tha në një postim në Tëitter se mjekët e tij po vlerësonin një operacion të mundshëm në zorrën e tij, duke shtuar se ai po përdorte një tub nazogastrik.

Ai tha se filloi të mos ndihej mirë pas drekës të dielën dhe u shtrua në spital në São Paulo në orën 3 të mëngjesit.

“Ai është në gjendje stabile, po i nënshtrohet trajtimit dhe do të rivlerësohet sot në mëngjes nga ekipi i Dr Antonio Luiz de Vasconcellos Macedo”, thuhet në njoftim.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img