Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

‘Dhimbja tejkalohet’, Greg Rama mesazh ‘goditës’: Prandaj nuk e humbasim zemrën

spot_img

Lajme të ngjashëm

df41d08ae9f4b2494c64977fae431934

Greg Rama djali i kryeministrit Edi Rama ka zgjedhur një mesazh ‘goditës’ nga Bibla pikërisht sot në festën e Pashkëve Ortodokse.

Përmes një postimi në “Instagram”, Gregu ka publikuar një mesazh kuptimplotë, në të cilin thuhet se shpirti përtërihet nga brenda dita-ditës dhe tejkalon dhimbjen e të gjithave, duke mos e lënë zemrën të humbasë.

“Prandaj ne nuk e humbasim zemrën. Megjithëse nga jashtë po harxhojmë, por nga brenda po përtërijmë dita-ditës. Sepse problemet tona të lehta dhe të çastit po kërkojnë për ne një lavdi të përjetshme që tejkalon dhimbjen e të gjithave”, shkruhet në mesazhin e puplikuar nga Gregu në “Instagram”.

94022358_271596710513418_2100790202371932160_n.jpg

Më shumë

spot_img