Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Dhëndri i vikimës në rrezik për jetën, policja i nënshtrohet operacionit, gjendja shëndetësore e katër të plagosur nga ngjarja në Elbasan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngjarja e djeshme në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, dhe katër të tjerë u plagosën ka tronditur gjithë vendin.

Të plagsour nga ngjarja kanë mbetur, Xhensila Sota (efektive e policë), Eltjon Bodinaku (dhëndrri i Xhuvanit), Emiljano Prenga dhe Pavlo Vuksani (të dy ish-policë).

Bëhet me dije se dhëndri i viktimës është në gjendje kritike për jetën dhe se ndodhet në kujdesin intensiv.

Efektivja e cila është plagosur nga një plumb në këmbë, i është nënshtruar një operacioni në këmbë.

Dy të plagosurit e tjerë, Emiljan Prenga e Pavlo Vuksani janë të shtruar në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë që ditën e djeshme në Elbasan mbështetësit e PD kanë ndaluar një makinë pa targa duke pretenduar se ai kishte në makinë para dhe karta identiteti, ndërsa nga kontrolli i mjetit janë gjetur vetëm postera.

Më pas drejtuesi i mjetit pa targa është sharë me fjalë banale me ish-punonjësin e policisë, Arbër Pepleka dhe situata precipitoi në përdorimin e armëve të zjarrit. Dëshmitarët kanë parë Paplekajn të pozicionohet me një gju në tokë dhe të kryejë qitje.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img