Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dhëndri i Berishës komenton në profilin e Veliajt, kundër gjobës së Bashkisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8388a16e63f4408965603da190d87248

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi, njëkohësisht kryetar i Departamentit për Ambjentin në PD ka reaguar në profilin e kryebashkiakut Erion Veliaj, kundër gjobës që Bashkia e Tiranës vendosi për këtë parti.

Me anë të një komenti në postimin e Veliajt, Malltezi kërkon që kryebashkiaku të detajohet në pretendimet e tij për dëmet e shkaktuara në qytet si pasojë e protestës së opozitës.

“Mashtrues duhet të detajosh ku janë 58 pemët që i deklaron të thyera. Dhe kush përveç teje që njihesh si mashtrues vërtetonë sasitë dhe cilësitë e zërave?”-, ishte komenti i Malltezit në profilin e Veliajt.

Megjithatë, vetëm pak minuta pasi komenti qëndroi në postim, Malltezi ka vendosur ta fshijë atë, por jo pa lënë gjurmë.

163 milionë lekë është gjoba e vendosur nga Bashkia, të cilën PD mund ta paguajë brenda 7 ditëve pas kamatë-vonesë dhe në rast se ajo nuk shlyhet brenda 30 ditëve atëherë do të bllokohen llogaritë bankare të partisë.

Lexo edhe: Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

12335875_10154342166073765_1561519937_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img