Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Dhe pse kandidoi në 2 qarqe, Rama s’është më i preferuari në PS, ja kush është socialisti që e “rrëzon” me vota preferenciale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Numërimi i përgjithshëm i votave për subjektet politike ka përfunduar dhe tashmë po zhvillohet numërimi i votave për kandidatët politikë, nëse ndonjë prej tyre mund të thyejë listën e vendosur nga kryetari i partisë.

Kryeministri Edi Rama kandidoi në qarkun e Vlorës dhe Durrësit, duke thënë më herët se do të qendrojë deputetë në atë qark ku merr më shumë vota.

Në Durrës ka marrë 1208, ndërsa në Vlorë ka marrë 11.269, gjithsej në dy qytetet bregdetare deri më tani i bëhen 12.477 vota.

Mirëpo edhe pse grumbullon vota nga dy qarqe, prapë nuk i mjaftojnë për të qenë më i votuari në PS, pasi është Taulant Balla ai që kryeson me 14.279 vota në qarkun e Elbasanit.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img