Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Dhe pak kuti për të numëruar, ja kush nga kandidat kryeson në Lushnjë

Lajme të ngjashëm

Vijon numërimi i kutive në katër bashkitë, e teksa nga Lushnja na ndajnë vetëm pak kuti për rezultatin final.

Deri më tani janë numëruar 126 kuti nga 157 që janë. Nga kutitë e numëruar kryeson Partia Socialiste me candidate Eriselda Stefa me 16395 vota, ndërsa e dyta shtë “Shtëpia e Lirisë” me 9014 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike.

Rezultatet

Eriselda Sefa    16395 vota     PS

Indrit Sefa         3043 vots        PD

Elton Bano         9014               Shtepia e Lirise

Më shumë