Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Devolli i jep “fitoren” e parë Partisë Demokratike, numërohen 5 kutitë e para të Putecit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kutia e parë e votimit në Devoll i ka dhënë “fitoren” e parë Partisë Demokratike për ditën e sotme.

Në këtë kuti PD ka marrë 211 vota, PS 94 dhe LSI vetëm 4 vota. Ndërkohë ka përfunduar numërimi i 5 kutive të para në Pustec.

Partia Socialiste ka marrë 702 vota, 380 janë për PD dhe 117 për LSI-në. Ndërkohë ka filluar procesi i numërimit në disa zonë të tjera në qarkun e Korçës.

Më shumë
spot_img
spot_img