Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Devijohet qarkullimi i mjeteve në Unazën e Madhe, ARRSH tregon si do bëhet lëvizja

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se se nga nesër do të ndryshojë qarkullimi i mjeteve në Unazën e Madhe, në pjesën lindore. Për shkak të punimeve që do të bëhen, është i nevojshëm bllokimi i kalimit nga rrethi i Shkozës në drejtim të Farkës për një afat prej 14 ditësh.

Trafiku që vjen në këtë drejtim do të devijohet në drejtim të rrugës “Ali Shefqeti”. Gjithashtu, trafiku i cili vjen nga drejtimi i Farkës në drejtim të Tiranës, do të devijohet në krahun tjetër të kalimit, si në Planin e Menaxhimit të Trafikut.

Janë marrë masat për kufizimin e vendit ku do të kryhen punimet, si dhe për vendosjen e sinjalistikës së nevojshme për mospengimin dhe mbarëvajtjen e qarkullimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img