Detyrim partie: Çdo i punësuar në shtet anëtar partie, 3 përqind të rrogës për PS

Publikuar tek: politike, më 19:26 18-07-2015 Detyrim partie: Çdo i punësuar në shtet anëtar partie, 3 përqind të rrogës për PS

Ky është një nga vendimet e marra sot në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, ku veçanërisht tërheq vëmendjen kuota sipas të cilës çdo i punësuar në shtet anëtar partie, 3% të rrogës duhet t’ja japë PS-së.

Kështu sipas kuotave mujore për anëtarët e PS për vitin 2015:

- Studentët =, pensionistët, të papunët, punonjës fshati duhet të japin 30 lekë

-Të punësuarit në aktivitetin e vogël privat duhet të japin 100 lekë

-Të punësuarit në sektorin shtetëror, duhet të japin 3 % të pagës mujore

- Anëtarët e këshillave bashkiakë dhe kryepleqtë gjithashtu  3 % të pagës

- Deputetët e Partisë Socialiste duhet të japin 6.000 lekë

- Biznesmenët duhet të japin gjithashtu  6.000 lekë   

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010664939880371
array(1) { ["section"]=> string(85) "detyrim-partie-cdo-i-punesuar-ne-shtet-anetar-partie-3-perqind-te-rroges-per-ps-16504" }