Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Deti nxjerr në brigjet e Korfuzit 34 kilogram marijuanë “Made in Albania”

Lajme të ngjashëm

Një sasi e madhe e lëndës narkotike kanabis sativa është gjetur në brigjet e ishullit grek të Korfuzit.

Plot 34 kilorgam drogë kanabis sativa e ndarë në katër pako të ndryshme është zbuluar nga policia greke pranë ishujve Diapontikë. Sipas policisë greke bëhet fjalë për të njëjtën sasi droge të hedhur në det nga një gomone e gjurmuar në datën 8 prill në tentativë për t’i shpëtuar policisë, me origjinë nga Shqipëria.

Gomonia e kapur në ujërat ndërkombëtare mes Sarandës dhe Korfuzit u shoqërua në portin e ishullit grek ndërsa u ndaluan dy shqiptarët që ndodheshin në bordin e saj.

Më shumë