Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Deti i trazuar nga moti i keq, ndryshon orari i trageteve në linjën Durrës-Bari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1f71c5c0c33448e2ece2111ede6c61e0

Moti i keq dhe reshjet intensive të shiut në orët e fundit kanë sjellë edhe pasojat e para në vend.  

Shiu ka shkaktuar detë të trazuar dhe si pasojë do ketë pengesa për udhëtimin e trageteve të linjës Durrës-Bari.

Burime nga Autoriteti Portual bëjnë me dije se, të dy tragetet që shkojnë drejt Barit, GNV Allegara dhe FB Bari, do të nisen mëngjesin e nesërm në orën 06:00, ndërsa trageti I linjës Durrës-Ancona, “Al Claudia”, ora 17:30.

Të njëjtën gjë do të bëjnë edhe tragetet e linjës Bari-Durrës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img