Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Detektivët shqiptarë paralajmërojnë “bombën”: Si shpenzojnë paratë e shqiptarëve ministrat aktualë me të dashurat në hotelet luksoze të Europës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme newsbomb.al publikoi rastin e Shkëndije Lilit, bjonden simpatike që tashmë ka marrë titullin e detektives private në Shqipëri.

Ky titull, Lilit iu dha nga prokuror Eugen Beci, Avokat Ndue Pjetra dhe Oreta Saliaj ndërsa ajo menjëherë ka nisur aktivitetin e saj përmes një faqeje në Facebook me emrin “Agjencisë Investigative D.I.A” që ndër të tjera ofron shërbime si zbulimi i  Tradhëtisë apo Montim GPS .

Newsbomb.al u interesua më tej dhe kontaktoi me avokat Ndue Pjetrën që bën me dije se si kjo agjenci ka shumë tashmë në Shqipëri dhe se Instituti Shqiptar i Detektivit Privat është duke përgatitur “bombën” për zyrtarët e lartë e ministrat aktualë të qeverisë.

“Së shpejti do të merrni vesh se si harxhohen lekët e tatimpaguesve shqiptarë nga ministra aktualë me të dashurat në hotelet luksoze të Europës”, thotë avokat Pjetra.

Kur e pyesim se kush janë këta ministra dhe se kur do i publikojnë provat nga investigimi që rrjedhimisht do sillte një valë skandalesh, avokati thotë:

“Kush paguan më shumë merr shërbimin”.

Më shumë


spot_img

spot_img