Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Detaji tronditës, edhe babai i familjes së vetëflijuar në Kombinat është hedhur nga kati i katërt para 5 vitesh (Si ndryshoi jeta e familjes më pas)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a5f32ec7cb6a3a0b2405ea61303f1c97

Një tjetër detaj tronditës është zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Kombinat ku u vetëflijuan vajza Anisa Josifi, bashkë me nënën e saj, Zhanetën, ndërsa vajza tjetër Blerta Josifi është në spital nën kujdesin e mjekëve.

Bëhet me dije se edhe kryefamiljari i kësaj familje është vetëhedhur nga kati i katërt i shtëpisë së tyre në Përmet në gjendje të rënduar psikologjike.

Në dëshmitë e tyre fqinjët kanë treguar se burri i cili ishte i arsimuar është hedhur para 5 vitesh. Ai ishte i gjymtuar dhe pasi ka kaluar në depresion është hedhur nga kati i katërt.

Pas kësaj ngjarje të rëndë, jeta e nënës me 2 vajzat mori një tjetër rrjedhë. Ato u shpërngulën në Tiranë, në Kombinat ku dhe filluan të praktikonin fenë e të bëheshin dëshmitare të Jehovait, derisa arritën të vetëflijohen me besimin se do të ringjallen.

Kujtojmë se sipas ekspertizës mjeko ligjore 33-vjeçarja Anisa Josifi ka ndërruar jetë 15 muaj më parë. Sipas ekspertëve, trupi është mumifikuar sepse është mbështjellë ditë pas dite me çarçafë të hollë.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/ngjarja-horror-ne-kombinat-zbardhet-ekspertiza-vajza-e-veteflijuar-ka-nderruar-jete-15-muaj-me-pare-212670

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img