Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

DETAJET e FUNDIT nga Elbasani: Një i vdekur dhe tre të plagosur, dhëndri Xhuvanit në gjendje kritike! AUTORI dyshohet se është… (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është nisur drejt Elbasanit forcat special të RENEAS, drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj, drejtor i Policisë Kriminale, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi pasditen e sotme në këtë qytet ku mbeti i vrarë një person dhe tre të tjerë të plagosur.

I vdekur ka mbetur Pjerin Xhuvani, drejtori I fondit të detyrueshëm shëndetësor. Bëhet me dije se i plagosur ka mbetur edhe dhëndri i Xhuvanit, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Të plagosur janë edhe dy të tjerë, mes të cilëve është edhe një police, Xhensila Soto që ka marrë një plumb në këmbë.

albsig

Trupi i viktimës ndodhet ende në vendngjarje. Dyshohet se autor i kësaj ngjarje të rëndë është një ish-efektiv i RENEAS.

Fillimisht u tha se shtabi elektoral I PD ka hasur një mjet që shpëndate para në këmbim të votës, që e ka ndaluar. Kanë thirrur menjëherë policinë, raporton newsbomb.al. Dhe sipas informacioneve paraprake, në këtë moment ka nisur edhe shkëmbimi I zjarrit mes grupeve dhe policisë.

Lexo edhe: Newsbomb.al zbardh dinamikën e vrasjes në Elbasan: Shtabi i PD pikasi makinën me para, thërret Policinë, nga shkëmbimi i zjarrit VRITET drejtori, plagoset POLICJA dhe një tjetër

Lexo edhe: Të shtënat me armë zjarri në Elbasan, i vdekur është Pjerin Xhuvani, u përfshi në sherrin me militantët e PD në 14 mars (FOTO)

Lexo edhe: TRONDITET Elbasani, VRITET DREJTORI i njohur, plagoset POLICJA dhe dy të tjerë, u ndalua makina që shpërndante ‘para për vota’ (FOTO-VIDEO)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img