Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Detaje tronditëse – Punonjësi i Bashkisë Berat u rrëzua nga vinçi me sharrën elektrike në dorë (EMRI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8b4ac2a0a8336bb1073d0614d4ad9aa

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen tronditëse që ndodhi sot pasdite në Berat.

46-vjeçari Shkëlqim Metkaj i cili humbi jetën pasi ra nga lartësia, ishte punonjës i Drejtorisë Bujqësore në Bashkinë Berat, dhe që prej paradites ishte në terren me kolegët e tij. Ai ishte duke prerë një lis shekullor i cili ishte anuar dhe rrezikonte të binte në rrgë.

Në momentin që është rrëzuar, Metkaj ka qenë me sharrë elektrike në dorë sipër në vinç, teksa kur ka dashur të vendosë këmbën në sharrë ka humbur kontrollin dhe është rrëzuar, raporton news24.

Ndërkohë, sharra elektrike i është shkëputur nga dora dhe ka rënë në drejtim të kundërt, në mes të rrugës kryesore, duke rrezikuar edhe kalimtarët.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img