Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Detaje tronditëse nga vrasja e 20-vjeçares në Greqi, foshnja 11 muajshe mes lotësh mbi trupin e pajetë të nënës, e gjuante me duar për ta zgjuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy ditë më parë Greqia u trondit nga vrasja makabër e 20 vjeçares  nga grabitësit në sy të foshnjës 11 muajshe dhe bashkëshortit të saj.

Së fundmi oficerët e policisë kanë përshkruar imazhin tronditës që panë sapo u futën në banesën ku mbeti e vrarë 20-vjeçarja.

Në momentin që oficerët e Policisë së Veprimit të Shpejtë hynë në shtëpi, panë trupin e pajetë të nënës në dysheme dhe vajza 11-muajshe qante mbi gjoksin e saj duke e goditur me duar për ta zgjuar.

Ndërsa, bashkëshorti i 20-vjeçares ndodhej i lidhur në karrigen e kuzhinës, ku grabitësit ia kishin mbyllur sytë dhe gojën me ngjitës.

Sipas informacioneve të policisë ai vuante nga hipoksemia (është një sëmundje kur përmbajtja e oksigjenit në gjak është nën nivelin e duhur) dhe në disa momente kishte humbur vetëdijen prandaj dhe nuk mund të kujtonte të gjithë ngjarjen.

Ditën e djeshme u publikua ekspertiza mjeko-ligjore e 20-vjeçares, Caroline Crouch ku rezultoi se ajo është mbytyr nga grabitësit. Ata kishin përdorur një leckë të cilën ja kishin futur në gojë dhe më pas i kishin bllokuar gojën dhe hundën.

5299917

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img