Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Detaje tronditëse nga përdhunimi i të miturës në Babrru: Video u shpërnda në Instagram dhe djemtë komentonin çfarë t’i bënin tjetër vajzës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot po diskutohet në emisionin “Open” ngjarja e rëndë që kishte disa muaj që ndodhte, por u raportua vetëm pak ditë më parë, ajo e 15-vjeçares së abuzuar në Mirditë.

Duke folur për këtë temë, kanë dalë detaje tronditëse lidhur me ngjarjen që ka ndodhur në Babrru të Tiranës, në qershor të vitit 2020, ku një e mitur u abuzua nga Abaz Doku, ish-roje në shkollën ku ajo mësonte.

Panelistët në studio (Iris Luarasi, Altin Hazizaj) thanë se djemtë përveçse abuzojnë, kanë tendencë që pasi mësojnë lajmë të tilla, nuk dënojnë abuzuesit, por viktimën, madje kanë sërish mendime abuzive.

Ata thanë se në Instagram u shpërndanë video të akteve seksuale të saj, ndërsa shumë djem më profile reale komentonin pro aktit seksual madje shkruanin dhe jepnin ide se çfarë duhet t’i bënin abuzuesit tjetër vajzës.

Lexo edhe: “Njerëzit mendojnë se fajin e ka vajza që përdhunohet”, Luarasi: T’u them “ju rëntë te fëmija juaj”, por…

Lexo edhe: Rita Petro: Më në fund protestoi dikush nudo tek ne, si në Perëndim. Pastori Akil Pano: Kjo nuk është e moralshme!

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img