Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

DETAJE/ Thasë me armë dhe municione luftarake te “5 Maji”, baza u zbulua nga vëllezërit “e penduar”, Beqiraj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë mësuar nga zbulimi i municioneve luftarake në zonën e 5 majit në Tiranë, të cilat dyshohet se përdoreshin nga grupet kriminale.

Bëhet me dije se baza luftarake e gjetur në një bllok pallatesh para dy ditësh, u zbulua nga komunikimet e vëllezërve të penduar, Gentian dhe Indrit Beqiraj, të cilët u arrestuan 4 ditë më parë.

Mësohet se armët ishin të futura nëpër thasë dhe të vendosura pranë një grope të mbuluar me shkurre në afërsi të bllokut të pallateve, të cilat u sekuestruan menjëherë nga blutë e  kryeqytetit.

Deri më tani nuk ka ende asnjë person të arrestuar, ndërkohë pritet që Policia të japë njoftim zyrtar.

Lexo edhe: Snajper, antitank dhe kallashnikovë, zbulohet arsenal ARMËSH në Tiranë

Më shumë
spot_img


spot_img