Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
2.6kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Detaje të reja për masakrën në Elbasan: I plagosuri goditi me karrige kokës vrasësin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhen detaje të reja nga hetimi për masakrën e Elbasanit, ku 3 persona mbetën të vrarë dhe 8 u plagosën.

Mësohet se njëri prej të plagosurëve ka bërë aktin heroik, duke marrë guximin të çohet e të rrëmbejë një karrige brenda lokalit për të gjuajtur vrasësin, raporton ‘’Panorama’’.

Autori, i maskuar kishte hyrë brenda që të qëllonte mbi shënjestrat nga afër, pas breshërisë nga jashtë, por kallashnikovi i ishte bllokuar në atë moment. Menjëherë ka tentuar të ndërrojë karikatorin, por një nga të plagosurit, që me gjasa është edhe dëshmitari kyç i hetimit, ka rrëmbyer një karrige dhe e ka qëlluar fort në kokë.

Vrasësi ka dalë me shpejtësi nga lokali për të hipur në mjetin që e priste i ndezur.

Një detaj tjetër nga kjo ngjarje, ka patur të bëjë me fatin e jashtëzakonshëm të dy anëtarëve të tjerë të familjes Çapja. Nuk bëhen publikë emrat, por mësohet se ata janë larguar nga lokali për disa punë të tyre, duke u thënë të afërmve se do kthehen sërish. Kur janë kthyer, kanë parë me sytë e tyre masakrën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img