Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Detaje të reja nga vrasja në Dibër, vjehrra bërtiti, por nusja e goditi dhe e la për 6 orë të mbyllur në dhomë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja ka ndalë nga vrasja makabre në Maqellarë të Dibrës, ku nusja 44-vjeçare Miranda Marku ka qëlluar për vdekje vjehrrën e saj.

Mësohet se vjehrra kishte kërkuar disa herë urdhër mbrojtje ndaj nuses dhe sipas banorëve konfliktet kanë qenë të hershme.

Sipas informacioneve viktima ka qëndruar për 6 orë në banesë dhe po të ishte dërguar me urgjencë mund të kishte shpëtuar.  Mendohet se 44-vjeçarja vuante nga shëndeti mendor.

Kanë qenë edhe disa fëmijë në oborr, të cilët kanë bërtitur, por 44-vjeçarja ka mbyllur derën dhe ka thënë se thjesht i dhemb koka nuk ka gjë. Kur i është sulur nusja 74-vjeçarja ka bërtitur, por nusja u ka mbyllur derën.

Pasi djali i shtëpisë ka mbërritur pas 5 a 6 orësh ka parë nënën të mbuluar me gjak. Më pas ai menjëherë ka lajmëruar policinë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img