Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve në Kavajë, një kompani e huaj do të kryejë analizat e ujit të pishinës së hotelit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, Kavajë, pak ditë më parë. Prokuroria e Kavajës ka bërë kërkesë një kompanie të huaj për të kryer analizat e ujit të pishinës ku turistët kishin shkruar për të pushuar.

Kjo kërkesë erdhi pas faktit se ISHP e ka cilësuar problematike marrjen e provave, për të kryer edhe analizat, pasi sipas këtij institucioni të dhënat nuk ishin marrë në mënyrën e duhur.

Dyshohet se viktimat, Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç dhe Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe mund të kenë gjetur vdekjen për shkak të klorit të përdorur në pishinë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në një hotel në Qerret, Kavajë, ku turistët kishin shkuar për të pushuar, teksa u gjetën të pajetë në suanën e hotel “Gloria”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img