Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Detaje të reja nga tritoli në makinën në Vlorë: Ishte vendosur në magnet të fortë, nuk shpërtheu se mjeti përdorej nga gruaja dhe fëmijët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5dfba6c0cea97c73398ce973d33850f4

Një makine në Vlorë mbrëmjen e djeshme i është vendosur tritol.  

Bëhet me dije se sasia e lëndës plasëse rreth 600 gram është konstatuar nga pronari i mjetit S.Binaj.

Binaj ka parë një pako të dyshimtë dhe ka telefonuar menjëherë policinë. Forcat Xheniere nga Tirana bërë shpërthimin e komanduar të pakos së dyshimtë që u gjend në makinë.

Sipas policisë, makina përdorej nga gruaja dhe fëmijët, çka ka shtyrë autorët që të mos e aktivizojnë tritolin.

Lënda plasëse ishte i vendosur me magnet të fortë që mos binte nga pesha dhe dyshohet të jetë vendosur disa ditë më parë.

Lënda e vendosur në pjesën e pasme të makinës ka qenë bashkë me një aparat celular.

Pronari i makinës prej dy vitesh jeton ne Shqipëri pasi është kthyer nga jashtë shtetit. Nuk dihet ende arsyeja e këtij akti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img