Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

DETAJE të reja nga rrëzimi i avionit në Vermosh, identifikohen përmes ADN-së dhe shenjave të gishtave dy shqiptarët që ishin në bord

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëzimi i avionit më 4 Tetor në zonën e Vermoshit. Burime për mediet bëjnë me dije se janë identifikuar 2 shtetas shqiptar që udhëtonin me këtë avion.

Mësohet se identifikimi i tyre është bërë përmes shenjave të gishtave, ndërkohë që rrëzimi i avionit dyshohet se ndodhi për shkak të mbingarkesës. Ndërkohë Policia nuk bën me dije emrat e personave që ka identifikuar përmes ADN dhe shenjave të gishtave për arsye hetimi.

Kujtojmë se avioni u rrëzua mëgjesin e 4 Tetorit në zonën e Vermoshit, ndërsa personat që udhëtonin në të janë larguar menjëherë së bashku me disa çanta, të cilat dyshohen se përmbanin drogë, me një mjet foristradë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img