Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Detaje të reja nga laboratori i drogës në Fier, në pranga nënë e bir, si e shfrytëzuan shtëpinë për të kultivuar kanabis

spot_img

Lajme të ngjashëm

a8618785acd4b23ecd1110442cc50594

Dalin detaje të reja nga zbulimi i laboratorit të drogës në Fier.

Bëhet me dije se 2 ta arrestuarit janë nënë e bir të cilët kanë kthyer shtëpinë në laborator droge.

Kujtojmë se lidhur me këtë ngjarje në kërkim janë shpallur edhe  2 persona të tjerë si dhe jaë proceduar penalisht edhe 3 elektricistë për shpërdorim detyre pasi në ambientet e jashtme të rrjetit elektrik, është konstatuar një lidhje e paligjshme e energjisë elektrike, e cila shërbente për furnizimin e paisjeve, që ndihmonin në kultivimin dhe rritjen e bimëve narkotike.

Këto persona në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kishin përshtatur ambientin e banesës së 53-vjeçarit A.K., me aparatura që shërbejnë për kultivimin dhe prodhimin e lëndës narkotike.

Gjatë kontrollit të banesës, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 312 fidanë  të dyshuar Kanabis, të kultivuara, pajisjet të cilat kanë shërbyer për kultivimin e bimëve narkotike si dhe një pajisje presimi, gërshërë etj.

LEXO EDHE: Kthyen shtëpinë në laborator droge, prangosen 2 persona në Fier, 2 të tjerë në kërkim, sekuestrohen 312 fidanë kanabis (DETAJE NGA OPERACIONI)

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img