Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Detaje të reja nga ekzekutori i Devi Kasmit, greku: Si e njoha Aurel Hoxhallarin (ZBULOHET AVOKATI MBROJTËS-EMËR I NJOHUR)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tjera detaje dalin nga ekzekutori i Devi Kasmit, greku Eftimiu Eftimiu. Ky i fundit ka deklaruar në gjykatë se nuk e njeh viktimën. Sakaq, ka paranuar se njeh Aurel Hoxhallarin, ku është shprehur se me këtë të fundit është njohur kur ai ishte emigrant në Greqi.

Ndërsa shton se ka ardhur disa herë në Shqipëri dhe ka qendruar te vila e Hoxhallarit në Mëzezë.

albsig

Shtetasi grek ka caktuar avokat mbrojtës Saimir Vishën.

Ndërkohë ditën e sotme është zbardhur proces-verbali i Prokurorisë lidhur me mjetet që i sekuestruan pas arrestimit Eftimiut. Sipas këtij dokumenti, vrasësit grek iu gjetën 365 mijë lekë të reja dhe 2 mijë euro. Po ashtu, gjatë kontrollit iu gjet edhe një patentë me emrin e tij, një dokument në gjuhën greke me foton e një femre etj.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img