Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Detaje të reja nga aksioni në “Don Bosko”, tentoi të çante Post-bllokun, si u plagos nga policia Blendi Peca

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës ka dhënë ditën e sotme detaje të reja mbi operacioni antidrogë “ Përpjekja e dështuar”, në lagjen “Don Bosko” në Tiranës.

Sipas informacioneve në pranga kanë rënë Blendi Peca 27 vjeç, Ardit Murati dhe Shehat Murati.

Gjatë operacionit këtyre personave u është sekuestruar 453.2 gram heroinë, 12,010 mijë euro, 18.000 mijë lekë të reja, mjeti “Citroen”, me të cilin udhëtonin të arrestuarit dhe një peshore e cila dyshohet se përdorej për peshimin e heroinës.

Ngjarja:

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Tiranës ka ndërmarrë aksioni antidrogë të quajtur “ Përpjekje e dështuar”. Sapo policia ka parë automjetin tip “Citroen”, i ka kërkuar drejtuesit të ndalojë makinën për një kontroll.  Ky i fundit nuk i është bindur urdhrit dhe ka vazhduar rrugën, duke bërë manovra të rrezikshme. Fillimisht Policia ka qëlluar në ajër, por përsëri drejtuesi nuk i është bindur urdhrit. Më pas janë qëlluar gomat e automjetit dhe një nga plumbat ka plagosur lehtë Bledi Pecën, i ndodhur në spital jashtë rrezikut për jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img