Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Detaje të FRIKSHME, vrasësit zbrazën 12 plumba mbi trupin e presidentit dhe i nxorën njërin sy, shërbëtorët i lidhën teksa bërtitën të “llahtarisur”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Haitit Jovenel Moise u ekzekutua me 12 plumba mëngjesin e së mërkurës në rezidencën e tij, ndërsa mbeti e plagosur rëndë gruaja e tij, Martine Moise.

Gjatë sulmit, vrasësit i kishin nxjerrë njërin sy Moise-s, ndërsa vajza e vogël e tyre, Jomarlie u tmerrua nga skena e frikshme dhe u fsheh në dhomën e gjumit.

Sulmuesit plaçkitën zyrën e presidentit dhe dhomat e tjera të rezidencës, ndërsa dy shërbëtorë i lidhën teksa ata bërtitën, duke u thënë  se ishin oficerë të Administratës së Zbatimit të Drogave të SHBA.

Mbrëmjen e djeshme, mjekët thanë se gjendja e Zonjës së Parë është e qëndrueshme dhe jashtë rrezikut për jetën.

Më shumë

spot_img
spot_img