Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Detaje nga vdekja e marinarit shqiptar në Greqi, pësoi infarkt në anije dhe u rrëzua para kolegëve, trupit pritet t’i bëhen analizat e Covid (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ec581cdff4fad457c234ddb2fa27682

Zbardhen detaje të reja nga vdekja e një marinari shqiptar që ka humbur jetën në një anije në territorin grek. 

Marinari 63 vjeçar, Ndue Nikolli mësohet se ka pësuar infarkt dhe është rrëzuar në dhomën e motorit të anijes.

Ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes për 7 minuta por fatkeqësisht ai kishte ndërruar jetë.

Prej 5 ditësh 63 vjeçari  ndodhej në anije dhe ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 13:00. Në momentin që është rrëzuar ai ka rënë para kolegëve të tij.

Po ashtu mediet e vendit fqinj shkruajnë se shqiptari ishte anëtar i ekuipazhit të anijes së mallrave.

Trupi i pajetë është në Greqi momentalisht dhe pritet t’i bëhen analizat e Covid.

Anija është nisur për në Shqipëri dhe për dy ditë mbërrin në Durrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img